Wiedza

Kiedy zdejmować folię ochronną z okien PVC?

okno_z_foliąNajlepiej – przy montażu. Jeśli okna są montowane na budowie, to można zostawić folie dla ochrony, ale nie dłużej niż 2-3 miesiące.

Jeśli montujemy okna latem, a temperatury są wysokie, to folię należy ściągnąć w ciągu miesiąca. Inaczej może ona ulec wulkanizacji. Wtedy usunięcie taśm będzie trudne i czasochłonne, a może nawet nie możliwe. Wygląd takiego okna jest fatalny!

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY

Zapraszamy do lektury - w razie dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu!.

Okna przesuwne – patio PSK vs patio HST

Okna przesuwne – patio PSK vs patio HST

Czym różnią się te systemy: patio PSK i HST – to pytanie często jest zadawane przy okazji decyzji o wyborze drzwi balkonowych. Oba systemy są przesuwne, dzięki czemu skrzydło może mieć znacznie większą szerokość niż drzwi balkonowe rozwierne.

Zalety okien PVC

Kupując okna PVC dobrze wiedzieć jakie są ich główne zalety oraz w jakim zastosowaniu sprawdzą się najlepiej.

Zalety okien drewnianych

Zalety okien drewnianych

Podobnie, jak okna PVC, okna drewniane jednoramowe są konstrukcją nowoczesną, wyposażoną w co najmniej 1 uszczelkę, okucia obwiedniowe i szyby zespolone, dlatego charakteryzują się:

Nazewnictwo okien plastikowych

Powszechnie używany w Polsce skrót PCV jest niepoprawny. Właściwy skrót dla okien plastikowych to PVC (poly vinyl chloride). Spolszczona nazwa PVC powinna zatem brzmieć: PCW - od „polichlorka winylu”.