Wiedza

Kiedy zdejmować folię ochronną z okien PVC?

okno_z_foliąNajlepiej – przy montażu. Jeśli okna są montowane na budowie, to można zostawić folie dla ochrony, ale nie dłużej niż 2-3 miesiące.

Jeśli montujemy okna latem, a temperatury są wysokie, to folię należy ściągnąć w ciągu miesiąca. Inaczej może ona ulec wulkanizacji. Wtedy usunięcie taśm będzie trudne i czasochłonne, a może nawet nie możliwe. Wygląd takiego okna jest fatalny!

ZOBACZ INNE ARTYKUŁY

Zapraszamy do lektury - w razie dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu!.

Zalety okien drewnianych

Zalety okien drewnianych

Podobnie, jak okna PVC, okna drewniane jednoramowe są konstrukcją nowoczesną, wyposażoną w co najmniej 1 uszczelkę, okucia obwiedniowe i szyby zespolone, dlatego charakteryzują się:

Nazewnictwo okien plastikowych

Powszechnie używany w Polsce skrót PCV jest niepoprawny. Właściwy skrót dla okien plastikowych to PVC (poly vinyl chloride). Spolszczona nazwa PVC powinna zatem brzmieć: PCW - od „polichlorka winylu”.

Zalety okien PVC

Kupując okna PVC dobrze wiedzieć jakie są ich główne zalety oraz w jakim zastosowaniu sprawdzą się najlepiej.

Okna przesuwne – patio PSK vs patio HST

Okna przesuwne – patio PSK vs patio HST

Czym różnią się te systemy: patio PSK i HST – to pytanie często jest zadawane przy okazji decyzji o wyborze drzwi balkonowych. Oba systemy są przesuwne, dzięki czemu skrzydło może mieć znacznie większą szerokość niż drzwi balkonowe rozwierne.