Wiedza

Okna, drzwi, bramy - artykuły, wiedza

Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do wypełnienia tekstem próbnej książki.

Nazewnictwo okien plastikowych

Powszechnie używany w Polsce skrót PCV jest niepoprawny. Właściwy skrót dla okien plastikowych to PVC (poly vinyl chloride). Spolszczona nazwa PVC powinna zatem brzmieć: PCW - od „polichlorka winylu”.

Zalety okien PVC

Kupując okna PVC dobrze wiedzieć jakie są ich główne zalety oraz w jakim zastosowaniu sprawdzą się najlepiej.

Zalety okien drewnianych

Zalety okien drewnianychPodobnie, jak okna PVC, okna drewniane jednoramowe są konstrukcją nowoczesną, wyposażoną w co najmniej 1 uszczelkę, okucia obwiedniowe i szyby zespolone, dlatego charakteryzują się:

Okna przesuwne – patio PSK vs patio HST

Okna przesuwne – patio PSK vs patio HSTCzym różnią się te systemy: patio PSK i HST – to pytanie często jest zadawane przy okazji decyzji o wyborze drzwi balkonowych. Oba systemy są przesuwne, dzięki czemu skrzydło może mieć znacznie większą szerokość niż drzwi balkonowe rozwierne.

Co to są szprosy?

Co to są szprosy?Szprosy są to ramki dzielące szybę na mniejsze kwatery. Szprosy dzielą się na międzyszybowe i naklejane na szybę. Najczęściej występują w rozmiarach: 8, 18, 25, 45 mm.

Kiedy zdejmować folię ochronną z okien PVC?

Kiedy zdejmować folię ochronną z okien PVC?Najlepiej – przy montażu. Jeśli okna są montowane na budowie, to można zostawić folie dla ochrony, ale nie dłużej niż 2-3 miesiące.